دبستان تطبیقی پسران

دبستان تطبیقی و بین الملل پسران

 

دبستان تطبیقی و بین الملل پسران از سال 1363 براي تحصيل دانش‌آموزان ايراني كه مدتي از عمر خود را خارج از كشور گذرانده اند و آشنايي لازم با زبان فارسي و يا آمادگي انطباق با نظام آموزشي جاري را ندارند تأسيس شده است.

 این دبستان ویژه دانش آموزانی است که تابعیت خارجی دارند (لزوماً پدر خارجی است) یا حداقل 2 سال در خارج از کشور زندگی کرده اند و تمایل به ادامه تحصیل به زبان شیرین فارسی را داشته اند ثبت نام به عمل می آید. افراد مذکور پس از تعیین سطح علمی و بنابر میزان تسلط در زبان انگلیسی با نظر والدین و شورای دبستان خود در یکی از پایه های اول تا ششم تطبیقی یا بین الملل مشغول به تحصیل می شوند.

اين دبستان شامل 3 بخش پیش دبستان ،دبستان تطبیقی و دبستان بین الملل می باشد. ثبت نام در بخش بین الملل منوط به توانایی محاوره کامل زبان انگلیسی می باشد بدیهی است گذراندن این دوره مجوزی برای ورود به دبستان بین الملل نمی باشد و متقاضیان در صورت تمایل می بایستی مطابق شیوه نامه ثبت نام شرایط لازم را دارا باشند.

ایاب و ذهاب و سرویس دهی برای تمام نقاط تهران با پرداخت هزینه و توجه به مسافت قابل انجام است. کتب درسی در بخش تطبیقی از طریق مدرسه تهیه می گردد و در بخش بین الملل با پرداخت هزینه انجام می پذیرد.

ساعت شروع به کار مدرسه 7:30 و ساعت پایان کار 13:20 می باشد.

اتاق مشاوره  فعال بوده و جوابگوی نیازهای تربیتی و آموزشی اولیاء دانش آموز است. آموزش زبان دوم به عنوان مصوبه شورای مدرسه در بخش بین الملل فرانسه و فارسی و در بخش تطبیقی زبان انگلیسی انجام می پذیرد. کلاس ترمیک و آموزش کتب تطبیقی براساس تقاضای معلم پایه و استفاده از آموزگار ترمیک و تشخیص شورای مدرسه برگزار می گردد. 

این مدرسه همانند مدارس عادی دایر و اداره می شود. با این تفاوت که دانش آموزاني که به هیچ عنوان فارسي نمی دانند بایستی وارد کلاسهای ترميك و بعد از یکسال وارد کلاسهای عادی شوند. در بخش کلاسهای ترمیک ویژه فقط زبان فارسی با دانش آموزان کار شده و بعد از ورود به کلاسهای عادي ، علاوه بر زبان فارسی دروس دیگر نیز تدریس می گردد. دانش آموزان در سال دوم ورود به مدرسه می توانند از خدمات عادی استفاده کرده و بعد از اینکه با نظام آموزش و پرورش ایران تطبیق پیدا کردند می توانند در سایر مدارس ادامه تحصیل دهند . معلمين این بخش عموما از آموزگاران رسمی و باتجربه وزارت آموزش و پرورش  می باشند و هر ساله آخرين دوره ها و تكنيك هاي آموزشي ضمن خدمت را گذرانيده اند و تا حدودی با زبان انگلیسی آشنایی دارند. دریافت یونیفرم مدرسه شامل (شلوار، پیراهن) با تحویل فیش پرداختی هنگام ثبت نام قابل انجام است.

*مدت تحصيل در مجتمع تطبيقي علي الاصول يك سال مي باشد. درموارد استثنايي با تشخيص شوراي معلمان و مركز بين الملل وزارت آموزش و پرورش دانش آموز مي تواند براي يك سال ديگر در مجتمع تطبيقي ادامه تحصيل دهد.

*برنامه هاي دوره هاي تحصيلي و محتواي آموزشي و كتب درسي در دبستان تطبيقي مانند ساير مدارس ايراني مي باشد.

 

تماس با ما

لینک های مفید